Czy ciśnienie 104 /63 jest prawidłowe u 21-latki?

Witam, mam 21 lat, wzros 165cm, waga 67kg. Mierzyłam ciśnienie 3 dni z rzędu. Wynosiło 104 /63. Czy jest to normalne? Nic mi nie dolega, w sumie czuję się swietnie

Lek. Paweł Szadkowski

Za niedociśnienie uważa się ciśnienie skurczowe poniżej 100 mmHg. Jest to natomiast wartość umowna. Jeśli się Pani dobrze czuje i nie ma żadnych objawów, nie ma powodu do niepokoju.