Czy Citabax zahamuje objawy depresji?

Szok związany z przypadkowym wykryciem nowotworu nerki na bad. usg, potem kilkumiesięczna diagnostyka wyczerpały mnie nerwowo, ciężko bylo wyczekiwać na wyniki diagnostki, brałam przez ponad 3 mce benzo, najpierw tranxene 2 x po 5 mg, potem 2xpo 5 mg relanium, biorę też lerivon 50 - 60 mg, chciałabym wyjść z benzo, po ponad 3 mcach pierwsza immunoterapia.. Zaczynam powoli schodzić z dawki relanium. Zaczynam też terapię citabaxem, na razie 2 dni po 5 mg. Mam pytanie czy to właściwy lek dla mnie, biorąc pod uwagę niepokoje i lęki związane z chorobą i odstawianie benzo, czy ułatwi odstawianie benzo i poprawi mój stan, bo sam lerivon nie pomaga w moich lękach i depresji. Chcę nadmienić ze brałam już kiedyś ten lek na depresję I mi pomógł, ze 4 lata temu, czy ponownie zadziała?

Silne reakcja emocjonalne na pojawienie się choroby nowotworowej to norma, a nie choroba. Nie sposób być obojętnym, spokojnym w takiej sytuacji. Sięganie po leki uzasadnione. Ale bardzo przydaje się pomoc psychologiczna. W Bydgoszczy znajdzie Pani wielu psychoterapeutów, którzy mogą pomóc. Warto poszukać.

Pozdrawiam