Czy codzienna masturbacja w ten sam sposób jest szkodliwa?

Chciałbym się dowiedzieć czy : 1. Codzienna masturbacja cały czas w ten sam sposób jest szkodliwa. 2. Czy jeśli masturbuje się po 1-2 razy dziennie to jest to nałóg jeśli tak to jak go leczyć Proszę o odpowiedź oznaczając która odpowiedź do którego pytania

Lek. Paweł Szadkowski

1. nie jest szkodliwa. 2. nie jest to nałóg, jeśli nie zaburza on Pana codziennego funkcjonowania, pracy, kontaktów z rodziną, znajomymi itd.