Czy Convival ma duży wpływ na płód?

Witam. Zażywam lek convival chrono w dawce 250mg dziennie i lamitrin w dawce 300mg dziennie. Chcemy starać sie o dziecko. Wiem ze nie mozna zazywac walproinianu w ciazy. Probowalismy z moim neurologiem odstawic convival stopniowo juz dwa razy.ale nie udalo sie. Napady wracaja po kilku dniach. Jak duze jest ryzyko wystalienia wad u dziecka jesli bede musiala jednak zazywac convival.

witam ryzyko jest duże, "U dzieci narażonych w życiu płodowym na walproinian istnieje duże ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń rozwojowych (do 30–40%) i/lub wrodzonych wad rozwojowych (ok. 10%)." (mp.pl)