Czy córka mogła się zarazić jeśli w przedszkolu panuje ospa wietrzna?

W przedszkolu panuje ospa wietrzna kilka dzieci ma z grupy czy córka mogła się zarazić po jakim czasie pojawia się wysypka czy szczepionka coś da w tym wypadku

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mogła się zarazić ponieważ dziecko jest zakaźne jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zmian na skórze. Pierwsze objawy mogą się pojawić od 10 do 21 dnia od kontaktu z osoba zakaźną.