Czy córka może dostać na tą chorobę genetyczną jakiś stopień niepełnosprawności?

Witam. W mojej rodzinie występuje wada genetyczna włosów. Dziewczynki dziedzicza włosy chore łamliwe, przerywane. Jednym słowem widać na pierwszy rzut oka ponieważ są prawie łyse. Moja córka tez odziedziczyla ta wade. Jedni lekarze piszą ze jest to łysienie, złosliwe inni plackowate a ta wada jest genetyczna i ostatnio dowiedzielismy sie ze jest to włos paciorkowaty. Córka od urodzenia ma ta wade w wieku dojrzewania spotkała ja wiele przykrości probowalismy juz chyba wszystkiego, nawet ostrzykiwania osoczem i niestety nie ma zbyt dużych efektów. Dowiedzialam się ze corka moze starac sie o stopień niepelnosprawnosci i moze miec przyznany zasilek pielegnacyjny. Tylko ja nie rozumiem dlaczego jeden lekarz mowi ze to jest łysienie złosliwe badz plackowate skoro definitywnie widać ze to wlos paciorkowaty. Czy corka dostanie na tą chorobę jakis stopien niepelnosprawnosci?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od komisji, która będzie pochylać się nad wnioskiem.