Czy cukrzyca typu drugiego ma wpływ na pożycie seksualne mężczyzny?

Czy cukrzyca typu drugiego ma wpływ na pożycie seksualne mężczyzny a jeżeli tak to co zrobić żeby sobie pomóc?

Dzień dobry,

Tak, duży odsetek diabetyków skarży się na różne zaburzenia sfery seksualnej (np.: spadek libido, impotencja, wytrysk wsteczny). Podstawową kwestią pozostaje prawidłowe leczenie cukrzycy, a w przypadku wystąpienia np.: zaburzeń erekcji można zastosować odpowiednie leki (TYLKO te na receptę !). Najlepiej jak porozmawia Pan o swoim problemie ze swoim lekarzem prowadzącym, albo lekarzem urologiem / lekarzem seksuologiem.