Czy ćwiczenia fizyczne pomagają w leczeniu nerwicy?

Witam,czy można leczyć napady lęku tylko doraźnie? Tzn brać lek np hydroksyzyne czy xanax w momencie ataku? Nie chciałabym faszerowac się lekami na stałe.Ataki lekowe zdarzają mi się średnio raz w tygodniu i mam lęki sytuacyjne np przed wizytą u lekarza. W czasie napadu oczywiście dzieją się cuda wianki typu uczucie zaslabniecia,nogi z waty,tachykardia.Czy ćwiczenia fizyczne pomagają w leczeniu nerwicy? Pozdrawiam.Marzena

pozdrawiam Panią, RG.

Witam, poza farmakoterapią, proszę skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii. Jest to skuteczna metoda pomocy w zaburzeniach nerwicowych, zwłaszcza w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w poprawie samopoczucia. Przesyłam link do ciekawego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-w-nerwicy
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Pisze Pani o atakach paniki, które pojawiają się średnio raz w tygodniu, są silne i bardzo uciążliwe. Tak naprawdę zażywanie leków na pewno w pewien sposób pomaga, jednakże w takich przypadkach niezbędne jest łączenie farmakoterapii z psychoterapią. Dlatego też, zalecałabym podjęcie psychoterapii. Jeżeli chodzi o zaburzenia lękowe, gdzie kluczową rolę odgrywają schematy myślowe - polecam terapię poznawczo-behawioralną bądź integracyjną. Uczestniczenie w sesjach terapeutycznych pomaga zrozumieć źródła trudności i zająć się objawami tak, aby można było normalnie funkcjonować.

Zapraszam na rozmowę,
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA