Czy ćwiczenia na WF wystarczą, aby schudnąć?

Mam 13 lat. Ważę 60 kg przy wzroście 164 cm. Wiem, że to dużo, ale nie wiem, jak mogę schudnąć. Nigdy nie stosowałam żadnej diety, ćwiczę tylko na w-f. Co mam zrobić by schudnąć około 10-15 kg? Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała mieści się w normie.
Z tego też powodu nie powinnaś podejmować odchudzania.
Może ono negatywnie wpłynąć na Twój rozwój i przyczynić się do "rozchwiania"  organizmu, np. zaburzeń hormonalnych i w efekcie do zaburzeń miesiączkowania.
Nie można bagatelizować tego problemu.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- drugie śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Koniecznie rozmawiaj o podejmowanych działaniach z rodzicami.

Pozdrawiam