Czy cytrusy są dozwolone podczas stosowania leku Pram?

Witam. Przyjmuję lek psychotropowy PRAM. Kiedyś czytałam, że nie powinno się łączyć takich leków z cytrusami. W związku z tym, czy powinnam zrezygnować z picia wody z sokiem z pomarańczy, plastrem limonki i cytryny, czy nie ma to żadnego wpływu?
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry

Odpowiadając na Pani pytanie, specjaliści wskazują, że najbezpieczniej jest unikać picia soku z owoców cytrusowych, zwłaszcza grejpfruta, lub jedzenia podobnych owoców (np. limonki, pomelo czy pomarańczy) na dwie godziny przed i cztery godziny po zażyciu jakichkolwiek leków.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk