Czy czeka mnie bycie kobietą na pół gwizdka?

Zmarnowałam, przegapiłam 20 lat swojego życia. Jak teraz znaleźć uzasadnienie dla jego reszty? Po co można żyć? Dla kogo można żyć? Jak długo jeszcze warto żyć? Mam 44 lata i jestem kobietą. Czy można być kobietą mając ponad 30 lat? Starsza kobieta upodobnia się do mężczyzn, szczególnie po menopauzie. Czeka mnie bycie kobieta na pół gwizdka?

Witam!
Warto, aby zastanowiła się Pani nad wizytą u psychologa, z którym będzie mogła Pani popracować nad poczuciem własnej wartości. Menopauza jest momentem kryzysowym w życiu kobiety, jednak wartość kobiety nie opiera się tylko i wyłącznie na jej zdolnościach do prokreacji. Nasuwa mi się pytanie, czy tylko ten aspekt dla Pani decyduje o kobiecości? Jeżeli tak to tym bardziej proponowałabym, aby udała się Pani do psychologa. Naturalne są zmiany hormonalne i od początku życia jesteśmy przygotowywane do nich. Być może pod czasem menopauzy znajdują się inne przyczyny, które decydują o takim myśleniu?
Pisze Pani o straconym czasie, być może nad tym należy popracować z psychologiem, aby zastanowić się co takiego osiągnęłam w życiu, w jaki sposób funkcjonowałam. A żyć... proszę dla samej siebie. Musi Pani pokochać samą siebie, zaakceptować zmiany, które się w Pani dokonują. Być może rozwiązaniem byłby udział w grupie osób, które mają podobne problemy z przechodzeniem przez menopauzę. Takie osoby może znaleźć Pani na forum dotyczącym menopauzy, tam również znajdzie Pani informację na temat warsztatów dla kobiet, które nie radzą sobie z tymi zmianami.
Pozdrawiam serdecznie