Czy czeka mnie efekt jo-jo?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwe, że wystąpi u mnie efekt jo-jo. Rok temu odchudzałam się w sposób taki, że jadłam dosłownie wszystko, tylko ograniczyłam słodycze i nie jadłam kolacji. W chwili obecnej ważę bardzo mało (42 kg / 172 cm) i chcę przytyć. Jem 6 posiłków dziennie i staram się zwiększyć ich kaloryczność. Wcześniej również jadłam normalnie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Waga 42 kg, przy wzroście 170 cm rzeczywiście oznacza niedowagę, co stanowczo jest wskazaniem do zwiększenia wagi. By jednak rozsądnie przytyć, bez obawy o nadmierny wzrost wagi, czyli efekt jo-jo, powinnaś kontrolować swoją dietę. Możesz to zrobić sama lub skorzystać z pomocy lekarza lub dietetyka.
Pamiętaj, że zdrowy wzrost wagi powinien wynosić mniej więcej do 0,5-1 kg tygodniowo i powinien być oparty na zasadach zdrowego żywienia. Nie zapominaj również o aktywności fizycznej.