Czy czerwony guzek może być skutkiem RTG?

2 dni temu trzykrotnie prześwietlono mi ząb leczony kanałowo. Niemal odrazu w miejscu przeswietlenia na skórze powstał bolący czerwony guzek. Czy może mieć to związek z rtg? Jakie kroki podjąć?

Może mieć to związek z leczonym zębem np. Tworzy się ropień . Należy udać się na wizytę kontrolną. Zdjęcia rvg robione są z ok. 1/3 dawki promieniowania w porównaniu z rtg na kliszy. Nie ma możliwości odczynu popromiennego przy robieniu zdjęć stomatologicznych. Pozdrawiam