Czy częste i długie czytanie książek może być przyczyną pogorszenia się wzroku?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli robi to Pani w nieodpowiednich warunkach, tzn. przy niedostatecznym oświetleniu, to tak.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Długie czytanie książek, zwłaszcza przy zbyt słabym oświetleniu może przyczyniać się do osłabienia wzroku. Jeżeli po dniu odpoczynku nadal ostrość wzroku jest osłabiona, należałoby udać się do okulisty.
Pozdrawiam