Czy cztery pozytywne wyniki testu ciążowego mogą być mylne?

A wiec, moja miesiączka spóźnia się 6 dni, wykonałam 4 testy ciążowe i wszystkie były pozytywne(każdy z innej firmy) od czasu do czasu mam lekki ból brzucha jakbym miała dostać miesiączkę, i bardzo często czuje potrzebę skorzystania z ubikacji, czy winik testów może być jeszcze inny ?

Lek. Paweł Szadkowski

Testy nie dają stuprocentowej pewności, niemniej 4 testy wykonane pod rząd dają duże prawdopodobieństwo ciąży. W razie wątpliwości proszę oznaczyć betaHCG w laboratorium.