Czy czynniki w mojej pracy mogą szkodliwie wpłynąć na ciążę?

Witam, pracuję jako Specjalista ds badań nieniszczących w metodzie PT i MT. W pracy mam czynniki szkodliwe tj. pole magnetyczne, promieniowanie UV, środki chemiczne tj. nafta, alkaliczne środki czyszcące, penetrant ZL-67B oraz Wywołwacz ZP-4B. Chcemy postarać się o dziecko ale boje się że czynniki szkodliwe mogą wpłynąć na płód zanim ciążą będzie brana za ciąże i będę mogła mieć badania lekarskie które spowodują odsunięcie ode mnie obowiązków z czynnikami szkodliwymi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Niestety obecność tych czynników może negatywnie wpływać na możliwość zajścia w ciąże oraz na sam jej przebieg. Pozdrawiam.