Czy da się jakoś rozdzielić te uczucia?

Dzien dobry. Od jakiegos czasu meczy mnie natretna mysl. Chodzi o mame i dziewczyne ktore uwazam za najwazniejsze. A mianowicie jesli bylaby taka sytuacja ze matka i dziewczyna lezaly by w szpitalu to matke wybralbym 1.gnebi mnie to ze wybralbym mame ale to ona mnie urodzila i dala mi zycie. Mecza mnie mysli tego typu ze nie wybralbym dziewczyny chociaz mowie ze jest najwazniejsza. Meczy mnie to ze jakbym musial juz wybrac miedzy nimi to wybralbym mame. Obydwie bardzo kocham ale jakby byla taka sytuacja to dolonalbym taki wybor. Gnebia mnie mysli typu wybrales matke a mowisz dziewczynie ze jest najwazniejsza. Prosze o pomoc. Czy idzie rozdzielic jakos te milosci?

Oczywiście, że to dwie różne miłości. Sprawiedliwie, nie oznacza równo. Zupełnie inne zabarwienie ma miłość dobpartnera, rodzica czy dziecka. Zadaje Pan sobie egzystencjalbe pytanie pt. Kogo wyratowalbym z pożaru. Czuje się Pan nielojalny wobec tego, że mama jest dka Pana tak ważna. Relację z partnerką buduje Pan krócej niż trwa relacja z matką, stąd naturalne jest, że wobec mamy odczuwa Pan silne uczucia. Potrafi Pan zbudować silne relacje, więc być może czas i zaangażowanie w związek pomoże w zbudiwaniu nie takiej samej, ale równie silnej relacji. Joanna Marciniak