Czy da się leczyć depresję?

Mężczyzna, 16 lat. Złe samopoczucie, w nocy nie śpię tylko płaczę, ciągle mi smutno, nic nie jem. Nikomu nie udaje się mnie pocieszyć. Nie przyjmuję leków.

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Tak. Depresja jest chorobą, którą można leczyć. A co więcej, powinno się. Im wcześniej rozpocznie się terapię, tym szybciej nastąpi powrót do zdrowia. Depresję leczy się za pomocą farmakoterapii oraz psychoterapii. Najlepsze efekty przynosi połączenie obu tych metod, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Powinien Pan w pierwszej kolejności udać się do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i zadecyduje o dalszej formie leczenia. Może się Pan zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, nie jest konieczne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty