Czy da się tak schudnąć?

Witam, mam 15 lat i mam 190 cm wzrostu, ważę ok.110 kg. Czy jedząc posiłki regularnie, a ostatni o godzinie 18, także ćwicząc ok. godziny dziennie, mam szansę schudnąć. Proszę o jakieś porady i odpowiedzi. Pozdrawiam i dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Witam ciepło,

Twoje BMI wynosi 30,47.
Na siatce centylowej oznacza to wartości powyżej 97 centyla.
Jest to równoznaczne z otyłością.
Ponieważ jesteś młody, myślę, że dla Twojego dobra, niezbędne będzie wykonanie badań lekarskich (m.in. stężenia hormonów), aby określić, co jest przyczyną nadmiernej masy ciała.
Uregulowanie pór posiłków jest dobrym pomysłem.
Nie musisz ograniczać się do unikania jedzenia po godzinie 18:00.
Istotne jest, abyś ostatni posiłek zjadł na 2-3 godziny przed snem.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz na stronie:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam