Czy da się wyleczyć schizofrenię?

Witam. Moja mama choruje na schizofrenie przestała brać zastrzyki, bo stwierdziła że jest już zdrowa. Mój kuzyn lat 30 również zachorował na schizofrenie, nie bierze leków, nie leczy się... slyszy glosy w głowie... czy tacy ludzie są niebezpieczni? Jak im pomóc skoro nie chcą się leczyć???

Szanowna Pani, schizofrenia jest chorobą wyleczalną, jeśli stosuje się odpowiednie leczenie