Czy da sie zbadać poziom izotretynoiny we krwi?

Szanowni Państwo Pól roku brałam Izotek, była to moja druga kuracja w niedlugim odstępie czasu. Szczerze mowiac bardzo chcialabym sie wypłukać z Izotretynoiny ze względu na planowaną niedługo ciąże. Czy da sie zbadać poziom izotretynoiny we krwi żebym wiedziała że to już ren moment? Lub czy wystarczy na przykład zbadanie poziomu witaminy A?

Lek. Bartosz Domagała

Droga Pani, przy braniu ww leku zobowiązuje się Pani zwykle do nie zachodzenia w ciążę przez określony okres- jest to świadome zobowiązanie. Sądzę że robienie tego typu badań( nie są rutynowo dostępne) może narazić Pani przyszłe potomstwo na szkody. Proszę przeanalizować to z doświadczonym dermatologiem. Zawartość leku w organizmie to nie tylko jego aktualne stężenie we krwi.