Czy dawka euthyrox N50 jest bezpieczna przy poziomie tsh 1,78?

Witam, jestem w 22 tygodniu ciąży. Od początku ciąży biorę lek euthyrox, po pierwszych badaniach kiedy poziom tsh wynosił 2,59 a dawkę leku przyjmowałam N50. Po kolejnych badaniach poziom tsh zmniejszył się do 1,78 lecz lekarz nie zmienił dawkowania leku. Czy dawka euthyrox N50 jest bezpieczna przy poziomie tsh 1,78 czy powinnam się skonsultować z innym lekarzem?

Lek. Paweł Szadkowski

Stężenie TSH u kobiet w ciąży powinno wynosić <2,5 mIU/l. Pani dawka jest dobrana odpowiednio skoro zapewnia taki poziom. Ewentualne wątpliwości najlepiej omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.