Czy depresja powinna byc leczona farmakologicznie?

witam/ czy depresja powinna byc leczona farmakologicznie?czuje jak w glowie cos by mi sie dzialo jakas taka skorupa?jakie leki przyjmowac gdy ma sie do tego nerwice lekowa i agrofobie?czym objawia sie brak seratoliny ?dziekuje

Dzień dobry,

Czasem włączenie farmakologii jest konieczne, ale o tym może zadecydować wyłącznie lekarz psychiatra po osobistym badaniu pacjenta.
A w przypadku zaburzeń lękowych podstawową metodą lecznia jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam (np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP, prywatnie).

Dzień dobry,
farmakoterapia jest jedną z form leczenia zaburzeń psychicznych, w tym depresji. Nie jest jednak tak, że jest to zawsze konieczne. O konieczności włączenia leków zawsze decyduje lekarz psychiatra. Często lepsze efekty daje psychoterapia lub psychoterapia w połączeniu z lekami. Zachęcam do skonsultowania się z psychoterapeutą - terapia poznawczo-behawioralna jest bardzo skuteczna w pracy z objawami depresji i zaburzeń lękowych (w tym agorafobii).

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl