Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta 1200 kalorii może być uzupełniona suplementem na odchudzanie?

Mam pytanie czy dieta 1200 kalorii może być uzupełniona suplementem na odchudzanie?Bardzo dobrą opinią cieszy się suplement diety o nazwie novoslim. Proszę o opinie na ten temat.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Osobiście nie widzę zasadności stosowania preparatów na odchudzenia, nie znam nikogo komu tylko takie produkty by pomogły. W jakis sposób takie preparaty mogą wspomóc odchudzanie na l-karnityna, moż pomóc osobom, ktore bardzo intensywnie trenują, przeciętny człowiek ma wystarczającą ilość l-karnityny w swoim ciele, by ta mogła spełniać swoje zadanie. Podobnie wyciąg z zielonej herbaty, lepiej jest spożywać ją w naturalnej postaci. Myślę, że dieta plus zwiększenie aktywności fizycznej da lepsze efekty, niżeli przyjmowanie suplentów na odchudzanie.

0

Witam serdecznie,

Osobiście nie polecam tego typu suplementów diety. Uważam że sukces można osiągnąć jedynie odpowiednio zbilansowaną dietą oraz systematyczną aktywnością fizyczną. Połączenie tych dwóch elementów przyniesie zamierzony efekt, który utrzyma się na długo. Należy pamiętać o regularności posiłków, odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia, dokonywać właściwych wyborów produktów spożywczych a suplementy diety nie będą potrzebne.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Działanie suplementów diety rzadko kiedy poparte jest badaniami klinicznymi. W najlepszym wypadku w ogóle nie zadziałają, w najgorszym - spowodują ciężki uszczerbek na zdrowiu. Warto skorzystać z porady dietetyka i odchudzać się bez chemicznych wspomagaczy. Pozdrawiam

0

Witam. Przy diecie 1200kcal nie warto wprowadzać dodatkowej suplementacji środków, które mają za zadanie dodatkowo odchudzić. Jest to tak mała kaloryczność, że jeszcze większe ograniczenia mogą spowodować poważne niedobory składników odżywczych, witamin i minerałów.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam. Suplementy jak najbardziej odradzam. Drogą do sukcesu jest odpowiednio zbilansowana dieta na zasadach racjonalnego odżywiania połączona z aktywnością fizyczną.Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy