Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Nie jest to właściwie skomponowana dieta. Jej wadą diety jest ograniczenie spożycia węglowodanów (produkty zbożowe i owoce) , które dostarczają składników mineralnych i błonnika. 3 posiłki dziennie nie są wystarczające, a w dodatku właściwie dobrana dieta powinna dostarczać głównie tłuszcze roślinnych, a nie zwierzęcych.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rezultatem takiej diety jest efekt ketozy, czyli zakwaszenie organizmu. Celem jest zmniejszenie uczucia głodu. Nie jest to polecane gdy nie mamy odpowiedniej opieki dietetyka.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,

W celu redukcji masy ciała jedyną bezpieczną drogą jest połączenie dobrze zbilansowanej diety (najlepiej przez dietetyka) i aktywności fizycznej.

Dieta Kwaśniewskiego należy do rozwiązań alternatywnych. Bardzo często niekontrolowane jej stosowanie prowadzi do zakwaszenia organizmu i zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.

Dieta Kwaśniewskiego "przewraca" normy żywieniowe o 180 st. Tłuszcze dostarczają w niej około 70% energii, podczas gdy w dietetyce spożycie tłuszczów wynosi nie więcej niż 30%.

Uważam, że jest to jedna z najgorszych metod obniżenia masy ciała, niosąca a sobą poważne konsekwencje zdrowotne, a także doraźne pogorszenie samopoczucia.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy