Czy dieta może wpłynąć na antykoncepcje i wywołać brązowe plamienia?

Witam. Od 3 tygodni odchudzam się zgodnie z dietą Dunkana, od 5 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne N***, nigdy nie miałam problemów ani krwawienia. Stosująć dietę jadłam otręby bogate w błonnik, od tygodnia mam plamienia brązowe stosując tableki, chwilami bardziej obfite, chwilami mniej. Nie mniej jednak bez wkładki się nie obędzie. Miesiączkę powinnam dostać dopiero w przyszły piątek. Tableki biorę do jutra, potem mam 7-dniową przerwę, w której powinna wystąpić miesiączka. Nie wiem czy instnieje możliwość, że dieta spowodowała osłabienie organizmu i w związku z czym wystąpiło plamienie, czy może otręby bogatę w błonnik spowodowały to, że tabletki się nie wchłonęły i w wyniku tego mój orgaznizm zareagował jakbym odstawiła tabletki. Porszę o radę.
ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Witam.

Ciężko mi się odnieść do Pani pytania. Z tego co wiem, na działanie tabletek antykoncepcyjnych mogą wpłynąć następujące leki/substancje:

1. antybiotyki,
2. leki przeciwpadaczkowe,
3. leki o działaniu moczopędnym (diuretyki),
4. leki uspokajające i nasenne.

Wchłanianie DTA zaburza również m.in. kwas askorbinowy (witamina C). Nie znam danych odnośnie zależności między ilością błonnika w diecie a wchłanianiem DTA. Ciężko także odpowiedzieć na pytanie czy to sama dieta odpowiada za wystąpienie plamienia. Czasem po prostu organizm kobiety reaguje w ten sposób na przyjmowaną antykoncepcję. Odchudzanie (zwłaszcze bardzo drastyczne, szybkie) może być przyczyną zaburzeń hormonalnych.

Myślę, że dla Pani zdrowia najlepsze będzie udanie się na wizytę do lekarza i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. Pisała Pani iż DTA stosuje już od dawna, stąd tym bardziej starałabym się ustalić przyczynę u specjalisty.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty