Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Witam
Dieta i ćwiczenia to podstawowe metody leczenia cellulitu.
Dodatkowo jednak konieczne bedą teraz lub w przyszłości zabiegi( cellulitu nie da sie zatrzymać , jest zależny od hormonów, mozna jedynie opóźniać powstawanie kolejnych jego faz) Na początek , w Pani wieku, poza ćwiczeniami i dieta !!! , polecam drenaże limfatyczne ręczne bądź endermologię.
Ewa Rybicka

0

Dieta jest podstawą w walce z cellulitem. Powinna być odpowienio zbilansowana, uwzględnić odpowienią wartość energetyczną, w czym może pomóc Pani wykwalifikowany dietetyk uwzlędniając podstawowe parametry, przeprowadzając analizę składu ciała, a także analizując tryb życia. Taka dieta powinna być odpowiednio urozmaicona, uwzględniać wszystkei grupy produktów spożywczych, takich jak pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce, chude produkty mleczne czy chude gatunki mięsa. Powinna zapewnić odpowiednią ilośc błonnika pokarmowego oraz płynów. Eliminuje się niekorzystne tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, produkty przetworzone o dużej zawartości konserwantów i innych szcztucznych dodatków. Ogranicza się również sól. Takie zmiany powinny zsotać wprowadzone na zawsze. Odpowiednai dieta jest niezbędnym elementem walki z cellulitem, natomaist konieczne jest też wprowadzenie aktywności fizycznej. Najlepszym rozwiązaniem będą indywidualne zajęcia na siłowni z odpowiednio dobranym obciążeniem. W celu uzyskania lepszych efektów zaleca się zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, salonach kosemtycznych czy kształtowania sylwetki jak np. endermologia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty