Czy długotrwałe krwawienie może być skutkiem ubocznym po zażyciu tabletki "po"?

Krwawienie po tabletce ellaone Witam, jestem 3i pół miesiąca po ciąży. Zaraz po okresie połogu dostałam miesiączkę, która nie pojawiała się przez kolejny czas. Przedwczoraj nie zadziałało nam zabezpieczenie z mężem i zdecydowaliśmy się na tabletkę dzień po. Na następny dzień obudziłam się z bardzo obfitym krwawieniem, które utrzymuje się do teraz i chyba nie ma zamiaru zmalec. Czy ta tabletka wywołała mi miesiączkę czy to po prostu skutek uboczny?

Lek. Paweł Szadkowski

Ten lek może spowodować wystąpienie krwawienie, zarówno nasilone krwawienie miesiączkowe, jak i krwawienie międzymiesiączkowe, czy upławy.