Czy dni niepłodne są przed miesiączką?

witam jestem w drugim dniu cyklu miesiączkowego, czy to są dni niepłodne ? jakie jest ryzyko zajścia w ciążę ? jeżeli partner nie doszedł do wytrysku ? czy dni niepłodne są przed miesiączką i ile trwają ?

BoĹźena Zych

Witam,
Określenie dni płodnych i niepłodnych wymaga znajomości dodatkowych informacji - przede wszystkim długości cyklu oraz jego regularności.
Za pierwszy dzień cyklu uznajemy pierwszy dzień krwawienia miesięcznego. W sytuacji kiedy cykle są regularne (co 28 dni) możemy przyjąć, że pierwsze 10 dni to dni niepłodne, kolejny tydzień - płodne, kolejne 11 dni - niepłodne. Proszę jednak pamiętać, że metoda kalendarzykowa obarczona jest ryzykiem zajścia w ciąże w ciągu roku jej stosowania od 15-35% (wsk. Pearla).
Na podstawie informacji podanych przez Panią możemy domniemywać, że ryzyko zajścia w ciąże jest niewielkie. Proszę zgłosić się do ginekologa bądź wykonać test ciążowy za około 8-10 dni w celu weryfikacji.