Czy do analizy można oddać mocz z drugiej mikcji w ciągu dnia?

Witam Jestem kobietą mam 23 lata. Od jakiegoś czasu bardzo mało sikam rano ( ok 1ml) Później, w ciągu dnia wszystko jest dobrze. W związku z tym mam pytanie: czy do badania moczu mogę dać mocz z drugiego wyjścia do toalety?

Witam,

badanie ogólne moczu można wykorzystać o dowolnej porze dnia jednak zalecanym materiałem, jest pierwsza poranna porcja, czyli poranna, czyli mocz oddany po nocnym 8 godzinnym wypoczynku lub jeśli to niemożliwe, po co najmniej 4 godzinach od poprzedniego oddania moczu.

W Pani przypadku wskazane było by, badanie ogólne oraz posiew moczu, z wynikami udać się do lekarza rodzinnego lub urologa.

Pozdrawiam