Czy do końca życia konieczne będzie suplementowanie hormonami tarczycy?

Witam. 2 tygodnie temu urodziłam bliźniaczki jednojaowe (1k1o). U jedne z nich powtarzalismy badania przesiewowe, ponieważ wyszły wysokie parametry tarczycowe. Powtórzenie badan potwierdziło wysokie TSH i dostaliśmy skierowanie do poradni endokrynologicznej. Tam zrobili Malutkiej EKG - wyszło w normie, USG tarczycy, na którym lekarz stwierdził brak gruczołu tarczowego oraz pobrali krew na badanie TSH, ft 3 i ft4 - wyników jeszcze nie mamy. OD 16 do 25 tygodnia ciąży brałam 2 x dziennie Matizol. MIałam bardzo niskie TSH, przy wysokim ft 3 i ft 4. Nie miałam żadnych obawów, poza wysokimi parametrami w badaniu krwi. Kiedy poziom ft 3 i ft 4 wrócił w granice normy lekarz kazał mi odstawić Merizol. Jakie teraz mogą być rokowania dla mojej córki? CZy do końca zycia konieczne będzie suplementowanie hormonamy tarczycy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli dziecko nie ma rozwiniętego gruczołu tarczowego to będzie musiało suplementować hormony tarczycowe do końca życia. Pozdrawiam.