Czy do pracy przy mięsie zatrudniają osoby z zakażeniem krwi?

Witam mam pytanko, zatrudnialem sie w pracy przy spozywce glownie miesie została mi pobrana krew przez pielegniarke zakładową. Czy jeżeli bym był osobą zakażona to został bym dopuszczony do pracy ?? Czy zostało by to wtedy wykryte??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przed przyjęciem do pracy najprawdopodobniej wykonywane były badania do książeczki sanepidu. Jeżeli wtedy nie było wykryte żadne zakażenie nie ma przeciwwskazań do podjęcia pracy. Jeżeli w obecnych badaniach wyjdzie jakiś patogen należy bezwzględnie i koniecznie włączyć leczenie by pozbyć się go jak najszybciej.

Lek. PaweĹ Baljon

Tak, jest to przeciwwskazanie do zatrudnienia przy kontakcie z żywnością