Czy do psychologa wymagane jest skierowanie?

Dojrzałam chyba do myśli, żeby poszukać fachowej pomocy. Tylko gdzie i jak? Czy idzie się do lekarza pierwszego kontaktu i prosi o skierowanie do psychologa (i czy trzeba umotywować)? Czy też nie potrzeba skierowania? Jestem dorosłą, niezależną, wykształconą kobietą, a z trudem przyjdzie mi przyznanie przed kimś, że wszystko, i ja sama nawet, zaczęło mnie przerastać. Przyjaciele też chyba nie wiedzą. Unikam kontaktu - a poza tym - "Oh, yes! I'm a great pretender"...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Sugerowałabym, aby wybrała się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego (w każdym mieście jest ich kilka, dokładne adresy znajdzie Pani bez problemu w internecie). Tam może Pani uzyskać konsultację zarówno psychologiczną, jak i psychiatryczną. W PZP nie jest wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Może Pani także wybrać się do prywatnego gabinetu psychoterapeuty lub psychiatry. Potrzebne adresy również znajdzie Pani w internecie.

Pozdrawiam!