Czy dobrze ważę (160 cm, ok. 58 kg)?

Mam 11 lat, wzrostu około 160 cm, nr buta 39-40 i ważę około 58 kg. Czy ze mną jest wszystko ok?

11 LAT ponad rok temu

Witam ciepło i serdecznie,

Twoje BMI wynosi 22,65, co na siatce centylowej odpowiada wartości powyżej 90 centyla, czyli nadwadze. Nie martw się jednak na zapas. Jest szereg czynników, które mogą wpływać na masę ciała, powodując jej wzrost (m.in.: zawartość tkanki mięśniowej, wody, ciężkość kośćca). Na pewno nie powinnaś podejmować się odchudzania na własną rękę. Pamiętaj, aby pozostawać pod opieką lekarza oraz w miarę możliwości dietetyka.  Wszystkie decyzje powinnaś konsultować z rodzicami. Piramidę IŻŻ dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam ciepło