Czy dobrze zrobiłem zmniejszając dawki leków na nadciśnienie?

Witam. Jakiś czas temu przy pewnej okazji wypiłem dość sporo mocnego alkoholu (zdarza mi się to naprawdę sporadycznie). Czułem się wówczas niezbyt dobrze, sporo wzrosło ciśnienie krwi. Za dzień czy dwa poszedłem do lekarza. Lekarz mi wówczas zalecił zażywanie leków na nadciśnienie: 1 tabletka Tolucombi 80 mg 12,5 rano, oraz 1 tabletka Nebicard 5 mg oraz pół tabletki Spironol 25 mg wieczorem. Problem w tym, że mam po takiej porcji leków tak niskie ciśnienie, że nieraz boli mnie głowa, np. 107/77 oraz puls 76. W związku z czym sam zmniejszyłem dawkę wspomnianych specyfików o połowę, ale i tak ciśnienie mam niskie, np. 112...117/78...80. I w związku z tym dzień zaczynam od solidnej kawy, a nawet dwóch. I pytanie: czy dobrze uczyniłem zmniejszając dawki leków? A może z leku wieczorem zrezygnować? Dodam, że z moim lekarzem będę się widział po nowym roku.

Lek. Bartosz Domagała

Nie należy samemu modyfikować terapii. Takie decyzje należy konsultować z lekarzem, który zna Pana historię