Czy dobudowanie zęba może wypaść?

Mam od miesiąca odbudowana około 1/3 części jedynki górnej, muszę jednak nosić co druga noc reteiner niestaly (stały tez posiadam). Czy jest taka możliwość ze to dobudowanie mi wypadnie, a co gorsza wypadnie mi cały zab ? Z przodu drucik raczej nie dotyka zeba, ale z tylu zeba ten "plastik kolorowy"juz tak. Dziękuje.

Witaj,
Opis sytuacji jest trudny do wyobrazenia i nie wiadomo z jakiego powodu masz podwójna retencje. Czy aby na pewno ten plastikowy element to retainer? Jesli masz jakies watpliwosci udaj sie na konsultacje z innym lekarzem ortodonta. Co do utraty wypełnienia to zawsze jest to mozliwe jesli zębem zaczniesz otwierac butelki, czyli bedziesz uzywac go niezgodnie z przeznaczeniem. Nie rozumiem czemu mialby wypasc zab? Z powodu retainera? Z powodu retainera nie wypadnie.

Wszystko zależy do tego jaki jest nacisk retainera na tą jedynkę, a także jaki jest zgryz i czy w pewnych ruchach np w trakcie jedzenia nie dochodzi do zbyt mocnego kontaktu zębów dolnych z tą odbudowaną częścią jedynki. Jeśli nacisk jest silny i do tego istnieją inne czynniki o których pisałem to szansa na odpadnięcie kompozytu jest większe, co nie znaczy że tak się stanie. Szczególnie, że odbudowa kompozytowa jest dopiero od miesiąca. Cały ząb nie wypadnie, tak więc proszę się o to nie martwić.

Witaj.Jezeli istnee przeciążenie w zgryzie i z tego powodu retejner na noc,to dlaczego co druga noc?Jezeli się nie nagryzie mocno z retejnerem,to bez niego- bardzo latwo...Odpasc może z tego powodu lub blad w wykonaniu wypelnienia.Jezeli wszystko prawidłowo,musi się trzymać.Retejner zdejmowany z tego powody-nie najlepsze rozwiązanie,chyba ze ma Pani bruksizm.

Cały ząb na pewno nie wypadnie ale może się zdarzyć, że odłamie się odbudowany fragment korony zęba w przypadku jak będą działały za duże siły lub nastąpi uraz zęba.