Czy dodatkowa śledziona może mieć wpływ na pracę jelit?

Witam. Mam 49lat, preszłam już kilkanaście operacji z powodu zarostowej niedrożnośći jelit. Kilka tygodni temu kolejny atak niedrożności odcinkowej który udało się leczyć zachowawczo, pozostało jedynie podwyższone CRP i do tej pory się utrzymuje. Kontrolne usg jamy brzusznej wykazało wszystko w normie poza dodatkową śledzioną o śr 1,1cm. Czy ta dodatkowa śledziona może mieć wpływ na pracę jelit i wywołować bóle po lewej stronie?

Szanowna Pani, szkoda że nie napisała Pani, gdzie znajduje się dodatkowa śledziona. Jednakże nie sądzę, aby miała wywoływać dolegliwości bólowe czy zaburzać pracę jelit