Czy dolegliwości u dziecka mogą świadczyć o grypie jelitowej?

Od dwóch dni 2.5 letnie dziecko manpodwyzszona temperaturę w nocy 38.3,która spada po podaniu syropow przeciwgoraczkowych, w dzien skarży się na ból brzucha. W dniu dzisiejszym zostały zrobione wyniki badań: CRP 66 LYM 1.44 GRA 8.5 GRA% 78.9 PLT 199 Czy to świadczy o grypie jelitowa czy coś poważniejszego? Konieczny antybiotyk?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki (CRP, granulocytoza) raczej świadczą o infekcji bakteryjnej, nie grypie jelitowej (zakażeniu wirusowym). W takiej sytuacji może być konieczne podanie antybiotyku, oczywiście po zbadaniu dziecka.