Czy dopochwowe antybiotyki fałszują wynik testu ciążowego?

Robiłam wczoraj test i wynik wyszedł negatywny. Jestem w 36 dniu cyklu, a miesiączki nadal nie ma. Biorę antybiotyk dopochwowo. Czy on może sfałszować wynik testu ciążowego?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

W związku z negatywnym wynikiem testu ciążowego prawdopodobieństwo tego, że jest Pani w ciąży jest bardzo małe.
Opóźnienie miesiączki może być związane ze stresem, infekcją i innymi czynnikami. Przyjmuje Pani antybiotyk dopochwowo z powodu infekcji, to może być przyczyną spóźniającego się krwawienia.
Aby Panią uspokoić proponuję wykonanie jeszcze jednego testu ciążowego innego producenta.

Polecam też artykuł na temat objawów ciąży, który znajdzie Pani tutaj.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.