Czy dorosłe osoby z autyzmem mają jeszcze inne niepełnosprawności intelektualne?

Czy dorosłe osoby z autyzmem, oprócz swojej niepełnosprawności intelektualnej (autyzmu), mają jeszcze inne niepełnosprawności intelektualne? Czyli np. dorosła osoba z autyzmem z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności intelektualnej lub lekkim, głębokim bądź znacznym? Czy takie połączenie istnieje?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Autyzm należy do całościowych zaburzeń rozwoju rozpoznawanych w okresie dzieciecym. Do specyficznych obszarów deficytowych u chorych z autyzmem miedzy innymi należą: zaburzenia rozumienia i ekspresji jezykowej, zaburzony rozwój wybiórczego przywiązania społecznego, zaburzone funkcjonowania społeczno-emocjonalne. Szacuje się, że u około 70% dzieci z autyzmem iloraz inteligencji jest niższy od 70.

O tym, jak osoba dorosła z rozpoznanym w dzieciństwie autyzmem będzie funkcjonowała w dorosłości, decyduja pierwsze lata jej życia oraz podjęta w tym okresie terapia, programy edukacyjne, wczesna rehabilitacja

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Większość osób z autyzmem prezentuje znaczne deficyty umysłowe, które świadczą o upośledzeniu. Niektóre osiągają w wynikach testów mierzących iloraz inteligencji wyniki w granicach normy, normy czy nawet znacznie powyżej tzw sawanci.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy