Czy drgawki są objawem epilepsji?

W pewien dość ciepły dzień (temperatura około 20-25 stopni) zacząłem czuć się źle. Warto wspomnieć, że przebywałem w sali z zamkniętymi oknami. Około 3 minuty po poczuciu osłabienia straciłem przytomność, upadłem na ziemię i dostałem drgawek. Trwało to około 10 sekund. Po tym czasie odzyskałem świadomość w pełni. Czy mogą być to objawy epilepsji? Był to pierwszy taki przypadek

Lek. Paweł Szadkowski

Takie objawy mogą, ale nie muszę być objawem epilepsji. Niemniej warto byłoby wykonać diagnostykę w kierunku epilepsji. Proponowałbym wykonać badanie eeg i badanie obrazowe mózgu. Może Pan również wykonać diagnostykę kardiologiczną, gdyż sama utrata przytomności jest warta sprawdzenia.