Czy drgawki samoistne mają związek z padaczką?

Mam kilka pytań:Co tą są drgawki samoistne np ręki prawej Czy ma to jakiś związek z padaczką jacksonowską? Dlaczego natężenie ruchu powoduje nasilenie tych problemów ( drgawek). Do kogo należy się zgłościć o pomoc w problemie? Opinia pychiatry jak i psychologa pozytywna, bez zaburzeń konwersacyjnych, neurostenii itp. Dziekuję za odpowiedź

Podejrzewam, że drgawki mogą być mylone z drżeniem (samoistnym?). Padaczka jacksonowska stanowi zawsze bezwzględne wskazanie do diagnostyki neuroobrazowej. Koniecznie proszę pójść do neurologa, ponieważ trudno na odległość to różnicować.

Rozpoznaje padaczkę na podstawie wywiadu ,oceny klinicznej oraz zapisu eeg specjalista neurolog.To on zdecyduje czy charakter incydentów odpowiada danemu typowi padaczki i po wykonaniu zapisu eeg wdroży - o ile kryteria zostaną spełnione właściwe leczenie przeciwpadaczkowe.

Pozdrawiam