Czy drugie opakowanie tabletek mam wziąć od razu po przerwie mimo, że krwawienie wystąpiło wcześniej?

Witam. Biorę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Vines. W 3 tygodniu brania tabletek miałam wymioty i biegunkę, zwymiotowałam jedną tabletkę. Nie miałam opakowania rezerwowego więc nie przyjęłam zastępczej tabletki. Następnego dnia wzięłam już tabletkę o normalnej porze lecz wystąpiło mocne krwawienie. Robię teraz 4 dniową przerwę. Czy drugie opakowanie tabletek mam wziąć od razu po przerwie mimo, ze krwawienie wystąpiło wcześniej? Czy drugie opakowanie na nowo będzie chronić przed ciąża? Czy jednak zwymiotowanie tej jednej tabletki obniży jej skuteczność?

Lek. Paweł Szadkowski

Drugie opakowanie należy rozpocząć po 4 dniowej przerwie. Dla pewności lepiej przez pierwsze 7 dni stosować dodatkową ochronę.