Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy drżenie rąk i nóg często pojawia się przy nerwicy?

Dzień dobry.Od kilku miesięcy niepokoi mnie drżenie rąk i nóg, bardzo mnie to stresuje ponieważ w rodzinie była choroba Parkinsona.Neurolog podejrzewa nerwicę, ale leki które biorę od 3 miesięcy drżenia nie uspokoiły ani trochę.Czy często towarzyszy drżenie przy nerwicy? czy powinnam zasięgnąć porady u innego lekarza? Co robić? Pomocy
KOBIETA, 56 LAT 2 miesiące temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Tak, drżenia takie często występują w zaburzeniach nerwicowych. Czy to jedyne objawy "cielesne" jakie Pani zauważa u siebie? W nerwicy występują liczne objawy somatyczne n.p. kołatanie serca, duszności, nadmierne pocenie się, zaburzenia w oddawaniu moczu i stolca itd. Oczywiście nie wszystkie naraz i zawsze. Może zwróciła Pani uwagę na te, których Pani najbardziej się boi, bo w rodzinie ktoś miał rozpoznaną chorobę Parkinsona. Jeśli neurolog nie wiąże tego objawu takim rozpoznaniem, to warto skonsultować się psychiatrą. Ten(ta) specialista(stka) zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem nerwic.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy