Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy duże pobudzenie i agresja mają coś wspólnego z ugryzieniem przez kleszcza?

Witam. Około miesiąca wstecz spędziliśmy z mężem weekend pod namiotami. Prawdopodobie tam (ale nie jesteśmy tego pewni) "przyczepił się" kleszcz do miejsc intymnych mojego męża. Niestety zauważyliśmy to dopiero parę dni temu.

Sam w pracy usunął część kleszcza i po powrocie do domu przy użyciu pęsetki usunęliśmy jego drugą część. Obawiam się, że mogło dojść do jakiegoś zakażenia, biorąc pod uwagę, że miejsce ugryzienia jest dosyć niebezpieczne.

Obserwuję męża i jego zachowanie od kilku dni i jak na razie zauważyłam tylko ogromne pobudzenie i niesamowitą agresję. Czy może to mieć coś wspólnego z kleszczem? Czy to po prostu odrębny temat...?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Pobudzenie i agresja są raczej zjawiskiem niezależnym, ale mogą być objawem neuroboreliozy. Powinna Pani przez 30 dni od ukąszenia kleszcza obserwować skórę męża pod kątem wystąpienia rumienia. Jeśli się pojawi - należy rozpocząć kurację antybiotykową. Można również wykonać badania przeciwciał, zwłaszcza jeśli nastrój męża nie ulegnie poprawie.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy