Czy duży kaszel to wina złe dobranego leku?

Przyjmuje antybiotyk azitrolek juz 3 dzień nie widze żadnej poprawy a zostały nic tylko dwie dawki. Mam okropny kaszel który łapie w dzien i w nocy. Czy to oznacza ze lekarz przypisał mi zły lek? Martwię sie ze skończy sie to szpitalem

Lek. Paweł Szadkowski

Jeżeli po zastosowanym antybiotyku nie ma żadnej poprawy, należy udać się do lekarza, który wypisywał leczenie.
Natomiast sam kaszel może utrzymywać się do kilku tygodni po infekcji. Warto stosować tabletki nawilżające błonę śluzową gardła, pić dużo płynów.