Czy dwie godziny to nie za mało przerwy między posiłkami?

Witam:) Waga 78 kg, wzrost 178 cm, kobieta 30 lat. To moja pierwsza dieta (mniej jeść o stałych porach), nie ma u mnie w rodzinie osób otyłych, na nic nie choruję. Mam pytanie: wstaję o 7.00 rano, zanim dojadę do pracy, to jest godzina 9.00, podzieliłam sobie posiłki na godziny – 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 i tu moje pytanie. Czy dwie godziny to nie za mało przerwy między posiłkami? Czy godziny są dobre? Mój przykładowy jadłospis dnia: godzina 10.00 - grahamka z szynką i pomidorem; 12.00 – jabłko; 14.00 - ryż z kurczakiem; 16.00 - np. Banan; 18.00 (białko) omlet, owsianka, itp.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Pani masa ciała jeszcze mieści się w zakresie normy (BMI 24,68). Co do godzin posiłków, to zaleca się przerwy rzędu ok. 3 godzin. Nie wiem, o której godzinie kładzie się Pani spać, niemniej najlepiej, aby ostatni posiłek był spożyty na 2-3 godz. przed snem. Jeśli zgodnie z opisanym przez Panią schematem, ostatni posiłek zjada Pani o 18.00, proszę się zastanowić, czy nie jest to za wcześnie? Czy przed snem odczuwa Pani głód? Jeśli tak, warto wydłużyć odstępy między poszczególnymi posiłkami do 3 godz., tak, by jeśli np. zasypia Pani o 23.00, ostatni przypadał ok. 20-21. Uchroni to Panią przed podjadaniem.

Pozdrawiam

PS Przyda się Pani artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta