Czy dwie kreski na teście ciążowym oznaczają ciążę?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 24 października. W trakcie oczekiwania na kolejną zrobiłam już 3 testy ciążowe i pojawia się taka jasnoróżowa, druga kreska. Czy test może się pomylić? Czy moge liczyć na to, że jestem w ciąży? Jutro idę zrobić betaHCG - jaki w przybliżeniu wynik wskazywałby na ciążę? Bardzo bym chciała, ale strasznie się boję, bo boli mnie ciągle brzuch, tak na dole, jak przezd okresem, i nie wiem, czy to nie jest niebezpieczne?

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

Wynik testu ciążowego, w którym pojawiają się dwie kreski – nawet, jeśli jedna jest jaśniejsza, czy mniej wyraźna, ale jest - wskazuje na podwyższoną wartość hCG w moczu, a co za tym idzie, na duże prawdopodobieństwo ciąży. Oczywiście może Pani oznaczyć hCG we krwi, a jego wartość w 4-5 tygodniu ciąży mieści się w zakresie 75-2600 mIU/ml. Przyczynę bólów brzucha trudno jednoznacznie określić, niewykluczone, że może być związana z wczesną ciążą. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty