Czy dwie kreski na teście ciążowym oznaczają ciążę?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 24 października. W trakcie oczekiwania na kolejną zrobiłam już 3 testy ciążowe i pojawia się taka jasnoróżowa, druga kreska. Czy test może się pomylić? Czy moge liczyć na to, że jestem w ciąży? Jutro idę zrobić betaHCG - jaki w przybliżeniu wynik wskazywałby na ciążę? Bardzo bym chciała, ale strasznie się boję, bo boli mnie ciągle brzuch, tak na dole, jak przezd okresem, i nie wiem, czy to nie jest niebezpieczne?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Wynik testu ciążowego, w którym pojawiają się dwie kreski – nawet, jeśli jedna jest jaśniejsza, czy mniej wyraźna, ale jest - wskazuje na podwyższoną wartość hCG w moczu, a co za tym idzie, na duże prawdopodobieństwo ciąży. Oczywiście może Pani oznaczyć hCG we krwi, a jego wartość w 4-5 tygodniu ciąży mieści się w zakresie 75-2600 mIU/ml. Przyczynę bólów brzucha trudno jednoznacznie określić, niewykluczone, że może być związana z wczesną ciążą. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam.