Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzieci chorują na depresję?

Jestem nauczycielką i zastanawiam się, czy dzieci też mogą mieć depresję, a jeśli tak, to czym różni się ona od choroby dorosłych? Jak dorosły powinien postępować z takim uczniem?

ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Dzieci chorują na depresję tak jak dorośli, a czasem nawet częściej. Wymagają wówczas szczególnie ciepłego podejścia, okazywania zainteresowania, uczuć, przeciwdziałania osamotnieniu młodego człowieka. W obrazie depresji na pierwszy plan nie zawsze wysuwają się zaburzenia nastroju, ale raczej nadmierna wrażliwość, tendencje do ucieczki w świat marzeń i fantazji, kryzys tożsamości itd. Dzieci wymagają bardzo rozsądnej i fachowej opieki psychologicznej. Leki stosuje się ostrożnie i w ostateczności. Uwaga! Młodzież, szczególnie chłopcy, częściej niż dorośli podejmuje próby samobójcze, trzeba stale o tym pamiętać i temu przeciwdziałać.

Były kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz wieloletni dyrektor ds. lecznictwa Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy