Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzieci chorują na depresję?

Jestem nauczycielką i zastanawiam się, czy dzieci też mogą mieć depresję, a jeśli tak, to czym różni się ona od choroby dorosłych? Jak dorosły powinien postępować z takim uczniem?

ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzieci chorują na depresję tak jak dorośli, a czasem nawet częściej. Wymagają wówczas szczególnie ciepłego podejścia, okazywania zainteresowania, uczuć, przeciwdziałania osamotnieniu młodego człowieka. W obrazie depresji na pierwszy plan nie zawsze wysuwają się zaburzenia nastroju, ale raczej nadmierna wrażliwość, tendencje do ucieczki w świat marzeń i fantazji, kryzys tożsamości itd. Dzieci wymagają bardzo rozsądnej i fachowej opieki psychologicznej. Leki stosuje się ostrożnie i w ostateczności. Uwaga! Młodzież, szczególnie chłopcy, częściej niż dorośli podejmuje próby samobójcze, trzeba stale o tym pamiętać i temu przeciwdziałać.

Były kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz wieloletni dyrektor ds. lecznictwa Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy