Czy dzieci mogły zarazić się glistą ludzką przez kąpiel w basenie?

dzien dobry, dwa dni temu napuscilam wode do basenu( studnia woda głębionowa), przez te dwa dni dzieci sie kapały, dzis rano zauwazylam 3 glisty prawdopodobnie ludzkie w wodzie w basenie, czy to oznacza ze ktores z dzieci moze miec glisty? co robic?

Lek. Paweł Szadkowski

Zarażenie szerzy się drogą pokarmową przez pożywienie (warzywa i owoce, często z plantacji nawożonych odchodami ludzkimi) lub brudne ręce skażone jajami glisty (zabrudzone ziemią). Trudno powiedzieć czy mogło dojść do zakażenia. Jeśli ma pani wątpliwości najlepiej wykonać badanie kału w kierunku pasożytów skonsultować się z lekarzem.